Ny aya Academy

Młodzi inżynierowie

Rozwijamy młodego inżyniera w Twoim dziecku

Dla dzieci w wieku 6 i 7 lat.

Program "Młody inżynier" został stworzony, aby intuicyjnie obudzić naukowego ducha w dziecku poprzez zadaniowy proces nauki. Dzięki pozwoleniu dziecku na tworzenie rozpoznawalnych urządzeń, dziecko buduje poczucie odniesienia urządzeń, które widzi w codziennym życiu do wiedzy o zasadach, które sprawiają, że owe urządzenia działają

Young EgineersKorzyści

Wierzymy, że najlepszym sposobem przemawiającym do dzieci w kwestii pojęć abstrakcyjnych jest tworzenie odniesień pomiędzy pojęciami a praktycznym użyciem, a co za tym idzie, praktycznymi przykładami, i późniejsze testowanie ich względem pojęcia.

Program podzielony jest na 2 poziomy, z których każdy jest zaprojektowany tak, aby odnieść się do zestawu połączonych pojęć poprzez projekty i zajęcia praktyczne. Dzieci pracują w małych grupach, 4- lub 2-osobowych, również by promować działanie zespołowe.

Zaszczepiamy i obserwujemy w Twoim dziecku postawy poprzez wprowadzanie materiałów praktycznych dla dziecka tak, aby każde dziecko poprzez proces budowania, burzenia i dalszego rozbudowywania mogło być w całkowitej harmonii z mechanizmem i tym, jak pojęcia wprawiają maszynę w ruch. Jako że Twoje dziecko przechodzi z jednego poziomu na drugi w kategorii rosnącej złożoności, mamy nadzieję na otworzenie umysłu Twojego dziecka i stopniowe przesuwanie dziecka w jego/jej upragnionym tempie poprzez odpowiednie pytania i zajęcia oparte na zadaniach.

Dziecko na końcu programu nie tylko ma podstawową wiedzę na temat fundamentalnych pojęć fizyki, ale też nauczyło się jej podstawowego praktycznego zastosowania i wykreowało w sobie miłość do nauki. Dowie się, że kwestie te będą wielce przydatne w przyszłości, jak będzie przechodził do kolejnych klas. Program Młodzi inżynierowie odwołuje się do młodego inżyniera w Twoim dziecku.

PROGRAM DWUPOZIOMOWY

Program poziomu 1 – Ruch przy użyciu pojazdów

Struktura kursu

Gdy dzieci już nauczyły się funkcji i metod używanych przy pracy na portach lotniczych i przy pojazdach latających w programie Początkujących inżynierów w przedszkolu, przechodzą do programu Młodych inżynierów.

Niniejszy program ma na celu wskazanie dziecku łatwego wstępnego obrazu świata maszyn. Pierwszy zestaw maszyn, który przykuwa wyobraźnię dziecka, to Pojazdy, które widzą w codziennym życiu. Na tym poziomie używaliśmy zestawu pojazdów Lego, aby stworzyć 10 projektów, od prostych samochodów do autobusów i ciężarówek, dając dzieciom wgląd do podstawowych składników pojazdów. Dziecko poznaje m.in. pojęcia ruchu, kół i osi.

Czas trwania programu

24 zajęcia – 1 godz. raz w tygodniu

Program poziomu 2 – Podstawy robotyki na przykładzie wczesnych prostych maszyn

Struktura kursu

Na poziomie 2 wprowadza się proste pojęcia wiatraczka, form energii i dźwigni poprzez łatwo rozpoznawalne przykłady i eksperymenty z dnia codziennego, a później również wprowadzenie pojęć takich jak bloczki do podnoszenia i koła zębate. Pojęcie kół zębatych może być zbyt abstrakcyjne dla małych dzieci, szczególnie ich wpływ na szybkość, siłę, zmianę kierunku itp., dlatego też użyliśmy prostych i ciekawych eksperymentów, takich jak np. prosta huśtawka, karuzela, czy żurawie. Pod koniec kursu dzieci będą w stanie rozpoznać różne typy maszyn i zrozumieć i docenić zasady, na podstawie których one funkcjonują.

Czas trwania programu

22 zajęcia – 1 godz. raz w tygodniu

Jak kurs jest prowadzony

Nasze zajęcia poprzedza 15min. Gimnastyki Umysłu. Uczniowie pracują w spokojnej atmosferze wzbogaconej muzyką. Następnie budują różne modele określone w projektach i jednocześnie odnoszą mechanizmy i pojęcia do zawartych w materiałach kursu, skrupulatnie określonych przez Akademię Ny aya. Uczenie się wartości; prognozy, obserwacje i odkrycia; i zajęcia oparte na zadaniach są tylko kilkoma z wielu zajęć, które rozpalają umysły dzieci. Zawieramy "Pokaż i powiedz", aby zachęcać dzieci do aktywnego uczestnictwa w każdym projekcie, który otworzy ich umysły na myślenie i odnoszenie ich projektów do rzeczywistego świata, dając im poczucie spełnienia się. Zachęca się rodziny do pracy z dziećmi w innowacyjnym projekcie pod koniec każdego poziomu, stosując pojęcia, których się nauczono.

A Mini Dumper (PDF). Aim: To make a Mini Dumper using various Lego components.
Obejrzyj przykładowy materiał dla uczniów.

Building a Raft (PDF). Aim: To build a raft using different Lego components / parts.
Obejrzyj przykładowy materiał dla uczniów.

Certyfikacja

Uczniowie otrzymują od Akademii Ny aya certyfikaty ukończenia zajęć.