Ny aya Academy

Gimnastyka umysłu

Dr. Carla Hannaford w swej książce "Zmyślne ruchy, które doskonalą umysł" twierdzi, że "nasze ciała są w dużej mierze częścią naszego uczenia się, a uczenie się nie jest odseparowaną funkcją mózgu. Każdy nerw i komórka w naszym ciele tworzą sieć składającą się na naszą inteligencję i zdolność uczenia się".

Rozumiejąc wzajemne powiązania pomiędzy umiejętnościami motorycznymi i osiągnięciami akademickimi, my w Akademii Ny aya badamy użycie ruchu w celu usprawnienia umiejętności akademickich. Łączymy ciało i umysł z kilkoma ćwiczeniami Gimnastyki umysłu, które powinny być wykonywane codziennie. Owe ćwiczenia pomagają stymulować dopływ tlenu do mózgu, uspokajać system nerwowy i wzmagać energię. Pomagają koordynować prawą i lewą stronę mózgu poprzez ćwiczenie przepływu informacji pomiędzy obiema półkulami. Ćwiczenia te mają na celu poprawienie ogólnej koncentracji, rozpraszanie stresu i uspokajanie umysłu. Łączą część mózgu odpowiadającą za emocje z częścią mózgu odpowiedzialną za logiczne rozumowanie.

Zarówno młodzi, jak i starsi mogą używać tych prostych i znakomitych ruchów w celu poprawy ich wizualnych, słuchowych i ruchowych umiejętności dla bezproblemowego i łatwego uczenia się.

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera, aby nie ominęły Cię żadne ciekawe wydarzenia.

Skontaktuj się z nami

Prosimy o kontakt w razie jakichkolwiek pytań.

  • Kom: +48 501400382
  • Tel: +48 22 4088113

Dołącz do nas

Jesteśmy on-line. Znajdź nas na Facebooku i Twitterze!

Referencje

"Mój syn (10) uczęszcza na zajęcia Abacusa już do roku. Ma dysleksję i miał dużo problemów z matematyką i logiką na standardowych lekcjach w szkole."


Czytaj więcej